КИЇВ (QHA) -

Денис Козловський з усіма родичами вчора зустрічав у Борисполі свого дядька, українського вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського, якого сепаратисти протримали в полоні близько двох років. Про це він повідомив QHA.

— Я приїхав з усією ріднею зустрічати свого дядька, українського вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Зовні він виглядає більш-менш добре, а внутрішній стан необхідно з'ясовувати, і саме для цього проводиться обстеження. Вночі, коли до Києва приїхали українські звільнені, то їх всіх відправили до лікарні. Дядька залишили у госпіталі для проходження повного обстеження організму, розповів Денис.

За його словами, в понеділок Ігорю Козловському бойовики «ДНР» повідомили про майбутній обмін. Після чого всіх українських полонених перевели спочатку в донецьке СІЗО, а потім повернули в Горлівку для проведення обміну між Україною і сепаратистами.

Рідні Ігоря до кінця не вірили в те, що його звільнили з російського полону, і тільки коли побачили наживо, зрозуміли, що це не сон.

— Ви знаєте, ми були вже привчені до того, що треба радіти лише тоді, коли побачиш людину на власні очі. Тому ми були дуже стримані до моменту нашої зустрічі у Києві. Ми стільки часу його чекали, що майже не залишилося ніяких емоцій. Коли ми його побачили, то нарешті зітхнули з полегшенням. Ми дуже щасливі, що він повернувся живий і тепер буде з нами,  розповів Денис.

26 січня 2016 року в окупованому Донецьку терористи «ДНР» схопили вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Приводом для затримання вченого окупанти тоді називали "спробу підірвати пам'ятник Леніну в Донецьку".

Згодом з'явилася інформація про те, що вчений "визнав провину" в усіх надуманих звинуваченнях терористів, бо до нього застосовувалися тортури.

Згодом стало відомо, що у так званій «ДНР» Козловського звинуватили в тому, що він зберігав у шафі з релігійними книгами дві бойові гранати.

Нагадаємо, вчора, 27 грудня, о 21:30 – 22:05 трьома групами на вертольотах українці, звільнені у рамках обміну між Україною і бойовиками ОРДЛО, приземлилися в аеропорту Харкова.

Окрім звільнених на цих же вертольотах з Донецької області прибули задіяні до процесу обміну представники української сторони і зустрівший їх під Краматорськом президент України Петро Порошенко.

Вчора у результаті обміну полоненими між українською стороною і ОРДЛО вдалося звільнити 73-х полонених, які перебували в полоні у бойовиків.

Як писало QHA, 15 осіб з тих, кого українська сторона повинна була передати підконтрольним Росії терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" у рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Раніше були опубліковані перші фото з місця обміну полоненими на околиці Горлівки поблизу КПП "Майорське".

QHA