КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що необхідно переконати кримського політв'язня Володимира Балуха припинити голодування. Про це він повідомив у коментарі QHA.

Звертатися до кримчанина Чубаров хоче через заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, з яким Балух бачився в ув'язненні.

— Я не думаю, що Верховна Рада може допомогти Балуху, тому що окупаційна влада і Росія відкидають будь-які звернення не тільки від України, але й від міжнародних організацій. З точки зору порятунку Балуха, більш дієвими будуть індивідуальні звернення. Я особисто буду просити Ахтема Чийгоза, який зустрічався з ним в ув'язненні, звернутися до Володимира і попросити зберегти свої сили і припинити голодування, — підкреслив він.

Чубаров зазначив, що мета голодування Балуха зрозуміла, але про «цинічне поводження окупантів в Криму вже знають у всьому світі».

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю. Після обшуків і висунутих звинувачень у незаконному зберіганні боєприпасів «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

19 березня поточного року Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. Пізніше адвокат Балуха повідомив, що у нього сильно погіршився стан здоров'я.

Раніше QHA повідомляло, що Порошенко поговорить з Меркель про Балуха та інших політв'язнів.

QHA