КИЇВ (QHA) -

 

Міжнародний сервіс OpenStreetMap (OSMF), який збирає і поширює загальнодоступні географічні дані, на своїх картах не позначив анексований Крим частиною території України.

Про це йдеться у повідомленні української спільноти проекту OpenStreetMap.

— Це зазіхання на суверенітет України, як незалежної держави, межі якої визнані міжнародним співтовариством і суперечить принципам позначення спірних територій і не відповідає усталеній практиці тегування таких територій (Північний Кіпр, Придністров'я, Абхазія і т. д.).

 

Українська спільнота проекту звернулася зі скаргою на такі дії Data Working Group до OpenStreetMap Foundation.

Вони також направили звернення до Міністерства закордонних справ України з проханням "вжити усіх можливих заходів для засудження підтримки факту агресії і нехтування принципами міжнародного права".

 

Дані OpenStreetMap використовують Wikipedia, Facebook, Apple, Microsoft, ООН, Світовий банк, державні установи різних країн, громадські організації в усьому світі.

OpenStreetMap є важливим для Міжнародного комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, оскільки дозволяє оперативно картографувати території стихійних лих.

Cайт openstreetmap.org щомісяця переглядають 10 мільйонів користувачів.

 

Раніше американське видання Bloomberg опублікувало карту України без Криму. У статті, присвяченій виборам у країнах, що розвиваються з ринковою економікою, Крим не вказано кольором, яким зображена інша частина України.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення почала позапланову перевірку телеканалу "NewsOne", в ефірі якого показали карту Європи з "російським" Кримом.

QHA