СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Микола Полозов заявив, що від початку його незалежного розслідування справи смерті ветерана національного кримськотатарського руху Веджіє Кашка минуло два з половиною місяці. Про це він повідомив в ефірі Радіо Hayat.

Адвокат заявив, що наразі вдалося встановити імена співробітників «правоохоронних органів», які «брали участь у затриманні Веджіє Кашка».

— Хтось з них міг вчинити ті дії, які згодом призвели до її загибелі. Вдалося встановити, що практично усі відеозаписи з усіх відеокамер в тому місці, де відбувалося її затримання, були вилучені "Слідчим комітетом", і буде дуже цікаво подивитися, чи будуть вони у матеріалах перевірки чи ні, або їх просто знищили.

Полозов підкреслив, що розслідування триватиме «незалежно від тих перешкод, які створюють російські силовики в Криму».

Згідно з інформацією, після того, як адвокат розпочав власне розслідування за фактом смерті Веджіє Кашка, "Слідчий комітет" Росії в окупованому Криму направив усі матеріали справи на нову перевірку, після того, як оголосив постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

— Як мені пояснила слідчий, необхідно було провести ще низку експертиз. Ця перевірка вже продовжувалася один раз наприкінці березня, і вона має завершитися 26 квітня. Знову ж таки, у "Слідчого комітету" є можливість продовжити цю перевірку. Виходить, що, фактично використовуючи бюрократичні механізми, які передбачені законом, йде затягування цієї справи. Якби "Слідчий комітет" остаточно відмовив у порушенні цієї справи, це дозволило б нам оскаржити і в суді, і в прокуратурі, і у керівника слідчого органу. Окрім того, ми змогли б ознайомитися з матеріалами перевірки. Поки триває перевірка, ми такої можливості позбавлені.

Окрім цього, адвокат додав, що російські закони не обмежують Слідчий комітет у термінах проведення перевірки.

— Тобто, вона продовжується на місяць, якщо не хочеться порушувати справу. Її можна продовжувати. Але нескінченно продовжувати теж не можна, тому що мають бути законні підстави для проведення перевірки, які слідчий вказує у своїй постанові, це мають бути експертизи, якісь дослідчі дії. Поки цей набір у них є, вони можуть продовжувати.

QHA повідомляло, що Микола Полозов відвідав в анексованому Криму могилу Веджіє Кашка і заявив про початок власного розслідування її смерті.

Нагадаємо, так званий слідчий "Слідчого комітету" Н. Балашова, яка проводить перевірку за фактом смерті Веджіє Кашка, заявила, що перевірку відновлено.

Полозов зазначив, що після перевірки «слідчий» знову зобов'язана ухвалити рішення про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи.

Раніше "Слідчий комітет" РФ відмовився порушувати кримінальні справи за фактом вбивства Веджіє Кашка.

QHA