КИЇВ (QHA) -

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, виступаючи перед депутатами у Верховній Раді, заявив, що більше 90% доріг в Україні перебувають у вкрай поганому стані. Однак у міністерства і «Укравтодору» немає коштів для системного відновлення дорожнього покриття. Про це повідомив з парламенту кореспондент QHA.

У 2015 році «Укравтодору» було виділено 3,4 млрд грн, половина з яких пішла на зарплати і виплати. У результаті кошти, що надаються для «заплаточного» ремонту доріг, склали всього 10% від необхідної суми. Деякі гроші сконцентровані на місцях, у банках, і міністерство не може ними розпоряджатися. Для системного ремонту доріг потрібно системно виділяти кошти. Тільки так можна відновити дану галузь інфраструктури. Скільки доріг буде відремонтовано в 2016 році залежить від депутатів. Міністерство інфраструктури зобов'язується цілеспрямовано використовувати всі кошти, які будуть виділені, на відновлення дорожнього покриття.

Міністр Пивоварський пообіцяв контролювати розподіл коштів для уникнення їх перевикористання. Він порекомендував депутатам при розгляді бюджету на 2016 рік врахувати, що сума в 3,4 млрд грн, яка зараз виділяється на ремонт дорожнього покриття, є явно недостатньою, і проконсультуватися з цього питання з Міністерством інфраструктури.

QHA