КИЇВ (QHA) -

Міністр юстиції України Павло Петренко 4 квітня особисто провів церемонію реєстрації шлюбу в будівлі міністерства. Щаслива можливість отримати документ з рук міністра випала переселенці з Криму, журналістці Наталії Кокориній і телеведучому, автору книги про Маріуполь «Warless city. Біля війни» Олексію Бурлакову, передає кореспондент QHA.

— Я маю велику честь провести церемонію реєстрації шлюбу в будівлі міністерства юстиції. У нас вже є деяка гарна історія цього проекту. Він починався у 2016 році як проект, який позбавив від бюрократичного радянського минулого питання створення сім'ї. Ми відмовилися від тих совкових традицій, коли від бюрократа, співробітника мін'юсту залежала дата і момент, коли українські громадяни могли укласти шлюб, — заявив міністр.

Нагадаємо, 13 липня Міністерство юстиції запустило пілотний проект з реєстрації одруження протягом 24 годин, у рамках якого процедура оформлення шлюбу скорочується з одного місяця до одного дня. З 2017 року проект поширений на всю територію України. За словами Павла Петренка, за неповних два роки шлюб за новою процедурою уклала 31 тисяча українських пар. При цьому тренд висхідний. Тільки у 2018 році шлюб зареєстрували 5 тисяч сімей.

QHA