КИЇВ (QHA) -

У серпні в порти окупованого Криму увійшли 16 іноземних танкерів і вантажних суден-порушників, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ).

У відомстві зазначили, що 15 суден були під прапором Російської Федерації і 1 — під прапором Республіки Того (Західна Африка).

В цілому ці судна здійснили 46 заходів у порти Севастополя та Керчі.

У відомстві нагадали, що морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим — Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта — закриті розпорядженням Кабінету Міністрів України.

— Заходження суден під іноземними прапорами у закриті морські порти і термінали, розташовані на території АР Крим і м. Севастополь, є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України, і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів і капітанів суден, зокрема, кримінальну.

Раніше головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко заявив, що Росія використовує порт "Кавказ", який знаходиться на російському березі Керченської протоки, для обходу санкцій. За словами експерта, таким чином з Криму безперешкодно експортується зерно і кальцинована сіль, а також ввозиться сировина для титанового виробництва.

QHA