КИЇВ (QHA) -

Навіщо насправді державі потрібна блокада Криму, чи робить влада хоч якісь кроки з метою повернення окупованого півострова, до чого можуть призвести українські санкції - на ці питання відповідали запрошені учасники прес-конференції «Повна блокада: чому депутати ВР хочуть відмовитися від Криму і Донбасу?».

Актуальну нині тему економічної, а в майбутньому, можливо, й енергетичної блокади Криму експерти вирішили показати у новому, негативному світлі. Організована Меджлісом масова акція, яку підтримали як активісти, так і чинна влада, була названа «не більше ніж політичним піаром», а також абсолютно незаконною і безглуздою за своєю продуктивністю дією. Подібну думку щодо мирної блокади, першочерговою метою якої є припинення репресій проти кримських татар на півострові, висловив Андрій Золотарьов, керівник Центру «Третій сектор».

- Це характерний для України за останні півтора року приклад PR-політики. Якщо ми ставимо за мету реінтеграцію Криму, то розумніше впроваджувати децентралізацію, - заявив Золотарьов.- Поки в українському законодавстві є стаття, що карає за блокаду транспортних комунікацій, грати у такого роду акції матиме наслідки і для самої влади.

Також спікер зазначив, що торговельна блокада вдарить зовсім не по прилавках магазинів півострова, а по вітчизняних виробниках, які, мабуть, не знайдуть собі альтернативних ринків збуту.

- Передусім від повної блокади Криму постраждають українські виробники. На тлі виробництва, що стрімко падає, це втрата не тільки грошей, а й робочих місць, - повідомив керівник «Третього сектору».

Запрошений експерт ризикнув спрогнозувати терміни тривалості акції Меджлісу. На його думку, «вона триватиме 3-4 тижні, оскільки буде обмежена за часом».

До того ж учасники прес-конференції висловили невпевненість щодо того, наскільки ефективною буде ця акція і чи зможе вона якось вплинути на російську репресивну машину.

- Щодо кримських татар: зрозуміло, що вони переслідують одну зі своїх цілей. Але це вже не соло, це хор, в якому беруть участь і «Правий сектор», і депутати. У блокади кілька цілей, але серед них не можна виділити одну-дві, після реалізації яких вона могла б бути знята, - висловила стурбованість Олександра Решмеділова, провідний аналітик міжнародного інформаційно-аналітичного Центру «Росія-Україна».

Щодо енергетичної блокади Криму експерти висловилися однозначно: «Це неможливо в умовах нинішнього технічного становища».

QHA