КИЇВ (QHA) -

Заступник Генерального секретаря ООН, виконавчий директор програми «ООН Жінки» Фумзіле Мламбо-Нгкука закликала міжнародних інвесторів розвивати права жінок в Україні. Про це вона повідомила на прес-конференції «Гендерна рівність і ліквідація дискримінації стосовно жінок в Україні», передає кореспондент QHA.

— В українок високий рівень освіти, і це великий плюс. Для донорів та інвесторів важливо взяти до уваги цю можливість. Якщо цього не зробити, то це затримає розвиток країн. Якщо інвестувати в жінок, то це означає інвестувати в народ, — зазначила Мламбо-Нгкука.

За її словами, сьогодні такий процес вже розпочали уряди Канади та Швеції, які активно працюють в Україні над питаннями рівноправності. Так, зокрема, Канада націлена на те, щоб допомагати українкам розуміти свої права, а Швеція підтримала програму «Гендерна рівність у центрі реформ в Україні».

— Реформи це дуже важливий момент в історії народу. Ми побачили, що в цьому контексті можна забезпечити ефективну роботу щодо гендерної рівності. Ми проводили дослідження за підсумками реалізації Пекінської резолюції через 15 років, і побачили тенденцію, що на піку реформ збільшується кількість жінок, які залучаються до політичних рішень, розповіла заступник генсека ООН.

Вона також зазначила, що на сьогодні важливими проблемами гендерної нерівності в Україні є насильство у сім'ї, незначна задіяність жінок у політиці та рівноправ'я у приватному секторі.

ФОТО: інтернет

QHA