КИЇВ (QHA) -

Розуміння української історії змінюється відповідно до змін у нашому суспільстві: які питання суспільство ставить — на такі історія і дає відповіді, заявив у коментарі QHA історик і автор книги «Перший Курултай від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту» Андрій Іванець.

— У книзі багато нової інформації про Курултай. Наприклад, якщо в інших монографіях зазначалося, що один з лідерів кримськотатарського руху Джафер Сейдамет у 1917—1918 рр. не був у Криму, то ми знайшли докази, що він не тільки повернувся восени 1918 року, а також був обраний головою Курултаю, — зазначає Іванець.

Також у книзі є точна чисельність делегатів Курултаю — 79 осіб.

— Ми розуміємо, що у нашої політичної нації є різні суб'єкти, що створюють її. Одним з важливих авторів створення сучасної української політичної нації є кримськотатарська етнонація, — упевнений Іванець.

Перший Курултай кримськотатарського народу — це політична організація, яка могла привести до нового життя не тільки кримських татар, а й увесь Крим.

— Це дуже концентрований науковий текст і прорив в історії цієї теми. Подекуди автори знаходять історичну правду в купі матеріалів. Перший Курултай кримськотатарського народу — одна з ключових подій в історії кримських татар 20 століття, — говорить Гульнара Бекірова.

Книга видана за підтримки Міністерства інформаційної політики.

Раніше QHA повідомляло, що без кримських татар уявити сучасну Україну неможливо.

QHA