КИЇВ (QHA) -

За спробу втечі з території України членам екіпажу заарештованого судна «НОРД» загрожує штраф. Про це повідомив спікер Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян.

— Вони фактично вчинили правопорушення. Воно ніяких обмежень у праві пересування або праві виїзду за кордон не передбачає. Ми сумніваємося, що російські паспорти були видані на законних підставах, — зазначив він.

Слободян наголосив, що у моряків вилучили документи і на них склали протоколи про адміністративне правопорушення.

— Їм загрожує штраф. Будуть його стягувати чи ні, вирішуватиме суд, — сказав він.

Тим часом двоє членів екіпажу судна-порушника, які втекли, зараз перебувають на території окупованого Криму, — кухар Ірина Оборіна і практикант Дмитро Тарзанов — розповіли, як їм вдалося залишити територію України.

— Віддали паспорти, прикордонник забрав їх на перевірку в окрему кімнату, довго перевіряв. Туди ходив адвокат, дізнавався, у чому причина затримки. Зрештою вийшов, віддав, сказав: «Хлопці, пішли на реєстрацію». Пройшли процедуру і спокійно відлетіли, — заявила кухар.

Тарзанов підкреслив, що вони робили спроби втекти і раніше.

— Нам генерал український обіцяв, що ми пройдемо кордон через «Чонгар», але нічого цього не сталося. І там обіцяли, і там. Тільки обіцяють, — розповів він.

Нагадаємо, у ніч на 8 квітня команда судна "НОРД" намагалася залишити територію України через автомобільний пункт пропуску "Гоптівка" під прикриттям консульства Росії. Членів команди не пропустили і повернули назад.

QHA повідомляло, що двоє членів екіпажу судна "НОРД" за паспортами громадян Росії обманним шляхом змогли залишити територію України і виїхати у Білорусь. 19 квітня у київському аеропорту «Жуляни» вони пред'явили документи, видані Генконсульством РФ у Харкові. При цьому транскрипція прізвищ моряків у російських паспортах відрізнялася від українських прізвищ, які були в базі даних прикордонників.

Раніше повідомлялося, що 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна "НОРД" виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше Херсонський суд постановив відпустити з-під варти капітана судна.

Відзначимо, капітану судна "НОРД" заборонили відвідувати анексований Крим.

Джерело: Крим.Реалії, Новини Криму

QHA