МОСКВА (QHA) -

 

Кримські підприємці Ресуль Веліляєв і Алі Барієв залишаться під арештом до 25 грудня цього року.

Про це повідомив у Facebook їхній адвокат Джеміль Темішев.

За його словами, захист має намір оскаржити рішення Басманного районного суду міста Москви.

— Сьогодні (пост опубліковано 20 вересня — прим. ред) Басманний районний суд міста Москви продовжив термін тримання під вартою Веліляєва Ресуля Рефатовича і Барієва Алі Мустафаєвича до 25 грудня 2018 року. Захист оскаржить цю постанову в Московському міському суді. Зараз Веліляєв Р. Р. і Барієв А. М., звинувачуються тільки у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 238 КК РФ.

 

Відзначимо, Веліляєви є відомими в Криму бізнесменами, меценатами і засновниками Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде.

Нагадаємо, 26 квітня 2018 року російські силовики у Білогірську провели масштабну операцію в будинках і господарських об'єктах, пов'язаних з кримськотатарським бізнесменом і громадським діячем Ресулем Веліляєвим. Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно дистриб'юторської компанії «КримОпт», яка належить бізнесмену. Його етапували до Москви у СІЗО «Лефортово».

Ресулю Веліляєву і Алі Барієву закидають ч. 2 ст. 238 КК РФ («виробництво, зберігання або збут товарів, які не відповідають вимогам безпеки»).

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці Міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

QHA