СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд засудив в окупованому Криму українця Ігоря Мовенка до двох років колонії загального режиму. Про це повідомили у прес-службі «суду».

— Гагарінський районний суд Севастополя визнав Мовенка І. А. винним у публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності, вчинених з використанням мережі «Інтернет» (ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу Росії) і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на 2 роки в колонії загального режиму, — йдеться у повідомленні.

У прес-службі відзначили, що засудили його за нібито заклики у соціальній мережі «до вбивства у жорстокій формі представників кримської самооборони, членів російських політичних партій та інших осіб».

Після відбуття покарання, Мовенко не зможе 6 місяців здійснювати діяльність, пов'язану з доступом до інформаційно-комунікаційних мереж.

Раніше QHA повідомляло, що Ігоря Мовенка засудили до двох років колонії-поселення. Його відвезли в СІЗО прямо із зали суду.

Нагадаємо, Ігоря Мовенка обвинувачували за ст. 280 ч. 2 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за коментар у соціальній мережі «ВКонтакте», в групі «Крим — Україна». За версією слідства, коментар Мовенка носить ворожий характер щодо Росії і стосовно учасників так званої «російської весни».

Сам Мовенко переконаний у тому, що ця справа — наслідок подій, що сталися з ним у вересні 2016 року, коли його побили у Севастополі через символіку батальйону «Азов» на його велосипеді.

Тоді медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

QHA