КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я призначило перевірку у зв'язку із роботою Національного медичного університету імені Богомольця з іноземними студентами, заявив сьогодні заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, коментуючи зв'язок між звільненням ректора вузу і студенткою з Туркменістану Мукаддас Насирлаевою, яка покінчила життя самогубством.

За його словами, перевірка в університеті буде включати в себе і роботу з іноземними студентами.

— Комісія перевірятиме діяльність університету в цілому, — сказав він.

Лінчевський зазначив, що ректора Катерину Амосову відсторонили винятково через те, що вчасно не був замовлений ліцензійний інтегрований іспит "Крок" і студенти університету, єдині з усіх вузів, не змогли вчасно здати іспит.

— Із самогубством студентки це не пов'язано, — повідомив Лінчевський.

Тим часом, відсторонений ректор заявила, що своє звільнення вважає розправою із нею.

— Я маю підстави вважати, що це відсторонення є розправою зі мною, як керівником вузу, який протягом багатьох років проводить разом з командою серйозну чистку, — заявила Амосова.

Нагадаємо, рішенням Міністерства охорони здоров'я (МОЗ), від сьогодні ректор Національного медичного університету ім. А. А. Богомольця Катерина Амосова звільнена із займаної посади.

Офіційно причиною такого рішення став зрив іспиту, який мали складати студенти-стоматологи.

Варто відзначити, що студентка з Туркменістану Мукаддас Насирлаева, яка покінчила життя самогубством, також вчилася на стоматолога.

Нагадаємо, вчора рішенням керівництва Київського національного медуніверситету імені Богомольця заступник декана по роботі з іноземними студентами Тетяна Тимохіна відсторонена від виконання обов'язків на час розслідування самогубства туркменської студентки Мукаддас Насирлаевої.

Нагадаємо, дівчина стрибнула з мосту у Києві після того, як в університеті їй відмовили у видачі заяви на продовження посвідки на проживання. Деканат по роботі з іноземними студентами вчасно не подав документи Мукаддас до міграційної служби.

QHA