АНКАРА (QHA) -

Духовні лідери мусульман Криму — муфтій ДУМК Айдер Рустамов і глава Ради улемів Сулейман Хайруллаєв — з 4 по 7 квітня здійснили свій перший міжнародний візит до Туреччини. Про це на сторінці в Фейсбук повідомив сам муфтій мусульман Криму.

У рамках програми лідери кримських мусульман відвідали Діянет — Управління у справах релігії Туреччини — і познайомилися з главою відомства Мехметом Гермезом.

Делегація ДУМК відвідала Міністерство закордонних справ Туреччини та муфтія Стамбула Хасана Каміль Йилмаза, а також Центр ісламських досліджень (İSAM) і вищий релігійний навчальний заклад «Хасекі» (Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi).

На всіх зустрічах муфтій ДУМК і глава Ради улемів акцентували увагу турецьких дипломатів і духовних лідерів на минулих і нинішніх репресіях проти кримськотатарського народу, підкреслюючи, що геноцид кримськотатарського народу в XXI столітті продовжується в гібридній формі. Делегати ДУМК планомірно і докладно описували справжній стан кримських татар, переслідуваних, перш за все, за національною і релігійною ознаками.

ДУМК звернулося до Діянет з проханням направити до регіонів компактного проживання кримських татар на материковій Україні хафізів, релігійних імамів, які знають Коран напам'ять, для проведення колективних намазів, духовних настанов і уроків. Організація роздачі нужденним і бідним продовольчих пайків (арзаків) у місяць Рамазан, заклання жертовних тварин на свято Курбан і розподіл м'яса серед малозабезпечених сімей — також проекти ДУМК, в яких Діянет висловив готовність сприяти та надавати посильну допомогу.

ФОТО: сторінка в Фейсбук Ayder Rustemov

QHA