КИЇВ (QHA) -

Муфтій мусульман Білорусі Абу-Бекір Шабанович і муфтій мусульман Естонії Ільдар Мухамедшин відвідали окупований Росією Крим. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці розповів муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саїд Ісмагілов, пославшись на фото, що підтверджує їхню участь у заходах у Бахчисараї.

— Що робили муфтій мусульман Білорусі і муфтій мусульман Естонії в окупованому Криму? Побачив свіжу новину про презентацію книг у музеї ім. Гаспринського в Бахчисараї. Відкриваю і бачу на фото поруч із місцевими релігійними діячами муфтія мусульман Білорусі Абу-Бекіра Шабановича і муфтія мусульман Естонії Ільдара Мухамедшина.

Муфтій ДУМ України нагадав, що поїздки до Криму через Російську Федерацію є порушенням законодавства України, і повідомив, що подібна поведінка муфтіїв є неповагою відносно до українських мусульман.

— Маю великі сумніви, що вони поїхали до Криму через український кордон. А проїжджати до Криму через Росію — це вже участь у політиці Росії, а також злочин. Ну зрозуміло, Білорусь знаходиться в зоні впливу Росії, і тому я не дуже дивуюся. Але Естонія — країна Євросоюзу, яка не визнала окупацію Криму. Як муфтій з країн Євросоюзу потрапив до Криму?

Якщо з'ясується, що муфтії потрапили до Криму незаконно, то така поведінка мусульманських релігійних діячів високого рівня неприпустима відносно до України і мусульман України.

Нагадаємо, 17 березня посла Сербії в Україні викликали для роз'яснень до Міністерства закордонних справ України. Причиною виклику стало те, що група сербських парламентаріїв демонстративно порушила українське законодавство і міжнародне право, здійснивши самовільний візит до окупованого Росією Криму.

ФОТО: інтернет

QHA