КИЇВ (QHA) -

21 червня на Майдані Незалежності відомий український піаніст Майк Кауфман-Портніков до Всесвітнього дня музики протягом 12 годин гратиме варіації гімну України. Таким чином, він висловить підтримку українським політв'язням в Росії, передає кореспондент QHA.

За словами співорганізатора акції Марії Лебовки, акція продемонструє світу єдність українців.

— Це один з інструментів, завдяки якому можна привернути увагу до єдності українців, до єдності українців як нації, до єдності українців з нашими співвітчизниками, які зараз за гратами, — вважає Марія Лебовка.

Майк Кауфман-Портніков зазначає: така кількість варіацій гімну — не випадкова, саме стільки в'язнів Кремля зараз перебуває за ґратами в Криму і РФ.

— Я гратиму 12 годин і тільки одну мелодію — гімн України, і він буде звучати у 72-х різних варіаціях. Кожні 10 хвилин вони будуть змінюватися, оскільки 72 людини зараз сидять в російських в'язницях. Це — мої авторські імпровізаційні обробки, які виникатимуть під час гри, — розповів піаніст QHA.

За його словами, зараз важливо щодня нагадувати світовому співтовариству про репресії з боку Росії.

— Я вважаю, що у день музики потрібно грати ті речі, які можуть якось вплинути на світову спільноту, ще раз довести, що наші люди — всюди, і що вони не мають бути в кайданах, — зазначив музикант.

Під час акції Майк Кауфман-Портніков планує встановити національний рекорд, оскільки це буде найтриваліше виконання гімну України без перерв.

QHA