КИЇВ (QHA) -

На ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Починаючи з 2000 року, 21 лютого щороку відзначається Міжнародний день рідної мови.

ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, адже мови служать ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги, пише МЗС України у своєму привітанні.

— Українська мова займає своє видатне місце і має довгу і складну історію. Українську мову називають милозвучною, співучою, але її також називають страждаючою через ті утиски, які довелося пережити українському слову. Завжди кращі українські письменники, цвіт нації, ставали справжніми борцями за своє слово, рідну мову. Велику роль у збереженні української мови відіграють і українці, які, перебуваючи за межами своєї історичної батьківщини, зберігають пам'ять про неї, виховують у своїх дітях почуття любові та поваги до України, зберігають рідну мову.

МЗС нагадує, що проблема збереження рідної мови залишається актуальною досі.

— Переконаний, що краса і сила української мови сприяє єдності українців, де б вони не проживали, буде запорукою впевненого розвитку і процвітання незалежної, соборної України, — зазначив заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

QHA повідомляло, що вчора, 20 лютого, Постійне представництво України при Раді Європи провело День Криму. Захід був приурочений до третьої річниці початку незаконної окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією.

ФОТО: інтернет

QHA