КИЇВ (QHA) -

МЗС України протестує проти зазіхань з боку Російської православної церкви на стародавнє місто Херсонес Таврійський, повідомляє прес-служба МЗС.

— У зв'язку із анонсованими намірами Кримської та Сімферопольської єпархії РПЦ взяти у церковну власність частину споруд українського об'єкту "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора", внесеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, МЗС України направило ноту протесту МЗС РФ, сказано у повідомленні.

МЗС України зазначає, що, перебуваючи у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, український об'єкт "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" вимагає особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 року, стороною якої є і Російська Федерація .

Також у ноті МЗС звертає увагу на положення Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, згідно з якими держава, яка здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повагу до них.

— МЗС України підкреслює, що будь-яке втручання у цілісність об'єктів культурної спадщини, що перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, розцінюватимуться українською стороною як порушення Росією своїх обов'язків як держави-окупанта із накладанням на неї за такі дії міжнародно-правової відповідальності, уточнює МЗС.

Як повідомляло QHA, єпархія Російської православної церкви в окупованому Сімферополі подала заявку у Федеральне агентство з управління державним майном Росії на передачу під свій контроль 24-х об'єктів музею-заповідника Херсонес Таврійський. За словами директора музею Світлани Мельникової, заявка єпархією була направлена ​​ще в листопаді 2016 року, якщо буде прийнято рішення на її користь, то діяльність музейного комплексу стане неможливою, оскільки він втратить практично все майно.

Музей-заповідник "Херсонес Таврійський" в окупованому Росією Криму позбудеться статусу пам'ятки світового значення, якщо його приміщення будуть передані Російській православній церкві (РПЦ).

ФОТО: інтернет

QHA