КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку зі збільшенням Верховним судом РФ з 12 до 15 років терміну позбавлення волі для фігуранта севастопольського «справи Хізб ут-Тахрір» українського політв'язня Руслана Зейтуллаєва.

Відповідне повідомлення з'явилося на сайті відомства. Там підкреслили, що Зейтуллаєва судили за сфабрикованою справою.

— Влаштоване російською стороною судилище над Русланом Зейтуллаєвим є яскравим прикладом застосування окупаційною владою репресій проти кримськотатарського народу і порушення основних прав і свобод людини.

Також МЗС зажадало від російської сторони припинити переслідування мирних громадян України, а також виконувати наказ Міжнародного суду ООН щодо припинення протиправних дій стосовно представників кримськотатарського народу.

— Закликаємо світову спільноту засудити антигуманну і протиправну діяльність судових органів Російської Федерації та посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою звільнення всіх громадян України, які незаконно утримуються в Росії та на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.

Нагадаємо, 27 липня Верховний суд Російської Федерації засудив українського політв'язня Руслана Зейтуллаєва до 15 років позбавлення волі з обмеженням свободи на рік після відбуття покарання.

Захист має намір подати скаргу до ЄСПЛ, а також до Міжнародного кримінального суду і Суду справедливості ООН.

ФОТО: Фейсбук

QHA