КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило вирок "суду" українському активісту Ігорю Мовенку в окупованому Криму. Про це на своїй сторінці у Twitter написала прес-секретар відомства Мар'яна Беца.

— Окупант цинічно фабрикує справи. Рішуче засуджуємо "вирок" українцю Мовенку. Закликаємо партнерів посилити тиск на РФ, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд Севастополя засудив в окупованому Криму українця Ігоря Мовенка до двох років колонії загального режиму.

Мовенко звинувачували за ст. 280 ч. 2 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за коментар у соціальній мережі «ВКонтакте», в групі «Крим — Україна». За версією слідства, коментар Мовенка носить ворожий характер щодо Росії і стосовно учасників так званої «російської весни».

Сам Мовенко переконаний у тому, що ця справа — наслідок подій, які сталися з ним у вересні 2016 року, коли його побили у Севастополі через символіку батальйону «Азов» на його велосипеді.

Тоді медики діагностували у Мовенкоа відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

QHA