КИЇВ (QHA) -

У зв'язку з Міжнародним днем ​​корінних народів 9 серпня Міністерство закордонних справ України зробило заяву про те, що Україна і надалі докладатиме всіх зусиль для деокупації Криму.

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті відомства.

— Сьогодні разом зі світовою спільнотою в Україні відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Цього року основною його темою визначено ювілей Декларації ООН про права корінних народів. Десять років тому, 13 вересня 2007 року, Генеральна Асамблея ООН схвалила цей важливий документ, який був підтриманий Україною. У відповідній постанові Верховної Ради України №1140-VII від 20 березня 2014 року наголошено на необхідності збереження та розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу і всіх національних меншин України.

У МЗС звернули увагу на систематичні порушення Російською Федерацією прав людини на території Криму і Севастополя, де міжнародні спостерігачі фіксують численні факти репресій проти громадян України за національною ознакою.

— Грубі порушення Росією прав людини на території тимчасово окупованої нею АРК стали підставою для звернення України до Міжнародного суду з позовом про порушення РФ норм Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 19 квітня 2017 року суд зобов'язав РФ утримуватися від збереження чинних та застосування нових заходів, що перешкоджають діяльності представницьких органів кримськотатарської спільноти, зокрема Меджлісу, а також забезпечити доступ до освіти українською мовою.

У міністерстві підкреслили, що Україна і далі буде докладати всіх зусиль для повної деокупацію території Криму, відновлення свого суверенітету, територіальної цілісності і прав людини всіх народів і національних меншин, які проживають на її території.

— Впевнені, що всі винні у тимчасовій окупації Криму, а також системних і широкомасштабних порушеннях прав людини на цій території будуть притягнуті до відповідальності.

Як повідомляло QHA, Міжнародний день корінних народів світу відзначають щорічно 9 серпня, він був затверджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 1994 року. Зазначимо, що 20 березня 2014 року Верховна Рада України визнала кримських татар корінним народом Криму.

ФОТО: інтернет

QHA