КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України вимагає допустити до українського активіста, незаконно засудженого в окупованому Криму, Володимира Балуха українських лікарів через погіршення стану здоров'я. Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у Twitter.

— Мужній В. Балух, політв'язень РФ, голодує з 19.03. Стан здоров'я погіршується. Вкотре вимагаємо допустити українських лікарів, — написала вона.

Нагадаємо, адвокат Ольга Дінзе зазначила, що стан здоров'я Володимира Балуха погіршується через голодування, однак активіст не збирається зупиняти свій протест проти вироку «суду».

У свою чергу, правозахисник Володимир Чекригін заявив, що Володимир Балух продовжує голодування, маючи проблеми зі здоров'ям, зокрема з печінкою.

QHA повідомляло, що Володимир Балух продовжує голодування, розпочате 19 березня у СІЗО Сімферополя. Омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської сторони з проханням організувати політв'язню Балуху медогляд і перевірити умови його утримання.

Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA