КАЛАНЧАК (QHA) -

Федеральна служба безпеки Росії 25 серпня на адміністративному кордоні з окупованим Кримом затримала кримського татарина Сервера Девлетшаєва. Про це повідомив у своєму Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Відзначається, що 19 серпня Девлетшаєв разом зі своєю сім'єю — дружиною і трьома дітьми — приїхав до анексованого Криму, щоб відвідати родичів. Повертаючись на материкову Україну, сім'я Девлетшаєвих прибула на контрольно-пропускний пункт "Каланчак" 25 серпня о 07:00.

— Після огляду російськими прикордонниками особистих документів, ФСБ-шники забрали главу сім'ї Сервера, а його дружині Ділярі сказали, що вона з дітьми може виїхати з Криму. На її запитання, як вона може поїхати без чоловіка, їй пояснили, що він "побуде" у них, як мінімум, до обіду, — написав Чубаров.

Незабаром на КПП "Каланчак" прибули батьки Девлетшаєва.

Рефат Чубаров повідомив, що після 18-ти годин незаконного утримання окупанти відпустили кримського татарина.

Інформацію про це підтвердила громадська організація "Кримська солідарність", яка повідомила, що 26 серпня о 1:30 ночі Сервера Девлетшаєва відпустили.

За даними правозахисників, також окупанти затримали на КПП "Чонгар" ще одного кримського татарина — Ісляма Карашаєва.

— Також надійшла інформація про те, що на території КПП «Чонгар» затримали на тривалий час кримського татарина Ісляма Карашаєва.

Як відзначили у "Кримській солідарності", після затримання Ісляма Карашаєва також відпустили.

Раніше QHA повідомляло, що до житлових масивів компактного проживання кримських татар Мамак (нині Строгонівка) і Бавурчі (нині Кам'янка) Сімферополя пізно вночі вирушили поліцейські машини російських силовиків.

QHA