КИЇВ (QHA) -

Українські прикордонники Херсонського загону виявили наявність хімічних речовин у повітрі біля адміністративного кордону з анексованим Кримом, повідомив на своїй сторінці у Facebook помічник глави Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

За його словами, прилади показали перевищення вмісту хімічних речовин.

Слободян зазначив, що прикордонники поінформували місцеві органи самоврядування, ДСНС та інші правоохоронні органи про цей факт і внесли зміни в організацію служби прикордонних нарядів.

— Сьогодні, близько 15-ї години, під час вимірювання хімічного складу повітря прикордонники Херсонського загону виявили наявність хімічних речовин у повітрі. Прилади показали перевищення вмісту хімічних речовин (токсичні промислові речовини). Проінформовано місцеві органи самоврядування, ДСНС та інші правоохоронні органи. Внесено зміни в організацію служби прикордонних нарядів, прикордонники у межах компетенції продовжують відстежувати ситуацію.

Раніше Росспоживнагляд склав рекомендації для жителів Криму, як діяти у разі появи неприємного їдкого запаху, першіння в горлі та інших симптомів при забрудненні атмосферного повітря.

27 серпня мешканці окупованого Армянська (недалеко від адмінмежі з материковою Україною) поскаржилися на екологічну катастрофу і заявили, що у місті за день на металевих предметах з'явилася іржа, а в людей почалася алергія.

Як повідомив QHA голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, окупаційна влада Криму робить усе можливе, щоб приховати інформацію про викид невідомої речовини.

QHA