РІВНЕ (QHA) -

Відтепер Сергій Князєв очолюватиме Департамент карного розшуку Національної поліції. До цього він сім місяців керував поліцією Рівненщини. Призначення Князєва відбулося після звільнення попереднього очільника — Сергія Максимова, якого звинуватили у «покриванні бурштинового бізнесу». Щоб представити Князєва та начальника патрульної поліції Рівного Сергія Мерчука, у Рівне на початку квітня приїздив заступник Арсена Авакова Сергій Яровий.

В МВС сподівалися, що новий начальник поліції наведе лад із незаконним видобутком бурштину у Рівненській області. Більше того, Князєв наступного дня після свого представлення поїхав у північні райони Рівненщини та заявив, що знайомитиметься із старателями тет-а-тет, передає кореспондент QHA. 

Ще через кілька днів в область ввели спецпідрозділ «Дніпро-1». У Сарнах був створений оперативний штаб з протидії нелегальному видобутку бурштину. Введенню додаткових сил з боку МВС сприяла масштабна сутичка між правоохоронцями та копачами кількома днями раніше.

Внаслідок цього ситуація із незаконним видобутком бурштину дещо стабілізувалася. Повідомлялося, що спецпризначенці та придані сили перебуватимуть на Рівненщині доти, доки не буде повністю стабілізована ситуація навколо незаконного видобутку бурштину.

У Рівненській області запрацювали поліцейські станції, у складі яких були загони спецпризначенців. Проте під час спілкування з правоохоронцями люди просили замість створення поліцейських станцій дати гроші на відбудову доріг, шкіл, сільрад, які перебувають в аварійному стані. При цьому запевняли, що закон ніхто не порушуватиме.

Здавалося б, Сергій Князєв намагається налагодити відносини з усіма. Він навіть нагороджував журналістів у зв’язку із професійним святом.

Водночас відбувалися затримання копачів. Так, у Рокитнівському районі затримали групу осіб із тягачем. Під час операції було збито два безпілотника. Оскільки ситуація у північних районах залишалася напруженою, то міністр внутрішніх справ Арсен Аваков говорив про залучення додаткових сил Нацгвардії та поліції.

Коли Князєв очолював обласне Управління, було ініційоване опитування громадян, щоб дослідити рівень довіри населення до правоохоронців, також розпочали набір кандидатів на посади дільничних та слідчих. Сам він під час служби у Рівному отримав звання генерала.

Разом із тим заходи, спрямовані на протидію незаконному видобутку бурштину у Рівненській області тривають і досі. Очевидно, що для нового очільника поліції області це буде одним із пріоритетних завдань.  

Нагадаємо, у Рівненській області розочав роботу підрозділ особливого призначення Нацполіції – КОРД.

ФОТО: Фейсбук, відділ комунікації поліції Рівненської області 

QHA