СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На українського активіста Володимира Балуха, незаконно засудженого в окупованому Криму, чинять психологічний тиск, б'ють і складають протоколи за нібито адміністративні правопорушення. Про це повідомив громадський захисник Балуха архієпископ Климент у відеозверненні, опублікованому на сторінці активіста Михайла Батрака у Facebook.

— Зараз Володю починають мучити так званим «недотриманням режиму». За будь-яку провину, яку Володя допускає в камері, на нього одразу складають адміністративне порушення, — зазначив він.

Архієпископ Климент підкреслив, що на Балуха складали протоколи навіть за те, що він затримувався у вікна камери довше 1 – 2 хвилин.

— За те, що Володя відмовився роздягатися догола на вимогу цих вертухаїв, його заламали, відлупцювали і склали акт про адміністративне порушення.

Громадський захисник додав, що такими діями українського активіста намагаються психологічно зламати.

QHA повідомляло, що начальника СІЗО у Роздольному Валерія Ткаченка примусили написати заяву на Володимира Балуха, щоб порушити проти нього ще одну кримінальну справу. Адвокат Балуха Дмитро Дінзе заявив, що це політично мотивоване рішення з боку «правоохоронних органів».

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО.

Раніше Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA