КИЇВ (QHA) -

Окупанти в Криму постійно тиснуть на українського ув'язненого Володимира Балуха, щоб він припинив голодування. Про це заявив експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

— 19 березня після оголошення вироку так званого «суду» в триманні під вартою у СІЗО він оголосив голодування. Він п'є тільки чай, воду. Спочатку в СІЗО його помістили в одиночну камеру. З ним неможливо було зв'язатися. Тільки 30-го числа адвокат з ним зустрівся, його перевели в камеру з іншим ув'язненим. На нього постійно чинять тиск, щоб він припинив голодування, — зазначив він.

За його словами, ув'язнених, які з ним знаходяться, годують домашньою їжею, що Балух сприймає як знущання.

Відзначимо, що Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю. Після обшуків і висунутих обвинувачень у незаконному зберіганні боєприпасів, «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

19 березня поточного року Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. Правозахисники відзначають, що Володимир Балух продовжує голодування, маючи серйозні проблеми зі здоров'ям. У результаті голодування Балух сильно схуд.

Джерело: Громадське радіо

QHA