КИЇВ (QHA) -

Україна, котра переживає третій рік військового конфлікту, спровокованого російським вторгненням на Донбас —найнасиченіший техногенними ризиками регіон, як ніколи повинна усвідомлювати питання екології під час війни.

Але, не дивлячись на зусилля Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ), з початку військових дій на Сході України відповідальні за цю тематику державні органи ігнорують наявність катастрофічних екологічних наслідків війни.

Екологи ЕПЛ та експерти групи Ukrainian Nature Conservation Group б'ють на сполох. У їх розпорядженні супутникові дані, що відображають згарища на природних територіях за всі роки конфлікту.

Так, у Донецькій області на сьогоднішній день під загрозою загибелі перебувають 119 територій природно-заповідного фонду (ПЗФ), із яких 54 потрапили до зони АТО. На Луганщині відповідно — 183 заповідні зони, з яких до зони АТО потрапили 80.

Згідно з аналізом супутникових даних, проведеним за кожною з цих територій, видно, що в межах Луганської частини зони АТО вогнем уражено 26 заповідних територій, а в Донецькій області — 24.

Тобто з 134 заповідних об'єктів зони АТО за роки війни згоріло 50 природних заповідників. А це — 37% від загального обсягу ПЗФ Донецької та Луганської областей.

Втрата цих природних територій, у тому числі і пошкоджених неконтрольованими стихійними пожежами, є лише одним із багатьох катастрофічних наслідків війни для навколишнього середовища, від якості якого залежить можливість подальшого нашого проживання на зазначеній території.

Екологи ЕПЛ переконані, що байдужість відповідальних посадових осіб до питання екологічних наслідків війни, і в тому числі невизначення зони АТО зоною екологічного лиха, вже зараз ставить під загрозу життя на цих територіях.

Сьогоднішня байдужість у вивченні та плануванні подолання екологічних наслідків війни на роки розтягне їх ліквідацію в майбутньому.

ФОТО: інтернет

QHA