СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Під час допиту колишнього депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, нині члена Ради Федерації від окупованого Криму Ольги Ковітіді у справі Ахтема Чийгоза судді ледве стримували сміх, а під кінець допиту перестали слухати свідка. Про це в коментарі кореспонденту Радіо Свобода і Крим.Реалії Антону Наумлюку розповів адвокат Микола Полозов.

За словами Полозова, Ковітіді яскраво виражала свою позицію — ненависть до Меджлісу і шовіністичне ставлення до кримських татар.

— У свідченнях по суті вона все переплутала, і, я думаю, покласти в основу вироку ці свідчення буде великою дискредитацією вироку. Вона заявила, що, перебуваючи на балконі козирка над центральним входом до Верховної Ради, вона бачила, як ламали центральні двері, хоча центральні двері ніхто не ламав. Фізично вона не могла це побачити — центральні двері знаходиться в поглибленні під козирком, там сім метрів. Друге: вона переплутала Ахтема Чийгоза з іншою людиною, описавши його абсолютно по-іншому, що він був у ковпаку, у нього був у руках гучномовець.

Адвокат зазначив, що описані свідком обставини не підтверджуються раніше дослідженими фото- або відеодоказами, а також жодним зі свідчень потерпілих або інших свідків, яких уже було допитано понад двохсот.

— Їй нічого не відомо про обставини, які інкримінуються Ахтему Чийгозу. Єдине, що вона бачила, — що Ахтем Чийгоз щось говорив у гучномовець кримськотатарською мовою, якою вона не володіє, і люди після цього стали діяти агресивно та активно. Але опис тієї людини, яку вона описала суду, не відповідає вигляду Ахтема Чийгоза в той день... У якийсь момент судді взагалі стримували сміх, вже під кінець було видно, що вони втомилися від відвертої маячні, яку вони слухають.

Участь Ольги Ковітіді в процесі над Ахтемом Чийгоз була необхідна для того, щоб показати, що люди з такими ж політичними поглядами і шовіністичним ставленням до кримських татар спочатку сфабрикували цю справу, а тепер незаконно судять Ахтема Чийгоза, додав Микола Полозов.

ФОТО: інтернет

QHA