ВЛАДИКАВКАЗ (QHA) -

 

У Владикавказі (Північна Осетія, Росія) на хімзаводі "Електроцинк" у ніч на неділю, 21 жовтня, сталася велика пожежа.

О 03:30 за московським часом зайнявся цех електролізу, де використовують сірчану кислоту.

Спочатку площа займання становила 500 квадратних метрів, пізніше вогонь охопив 4500 квадратних метрів території заводу.

Пожежні довго не могли збити вогонь. Під час обвалення покрівлі один з них загинув.

За даними МНС, під час пожежі у цеху почав виділятися водень, через що довгий час зберігалася загроза вибуху.

Владикавказ огорнула величезна чорна хмара. У Мінприроди РФ заявили, що у місті концентрація вуглекислого газу в повітрі у шість разів перевищила норму.

 

Як повідомляють користувачі соцмереж, місцеві жителі почали скаржитися на металевий присмак у роті й погане самопочуття.

Люди почали масово залишати місто. Розмістити у себе жителів Владикавказа запропонували інші міста Північної Осетії, а також республіки Інгушетія і Чечня.

Влада міста закликала щільно закривати вікна і не виходити на вулицю.

У мессенджері Whats'up поширювали повідомлення, що містянам слід виїхати з міста.

Голова Північної Осетії В'ячеслав Бітаров поклав відповідальність за подію на заводі на адміністрацію підприємства і наглядові органи.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня в Армянську в окупованому Криму сталися хімічні викиди на заводі "Кримський титан", через що на півночі півострова, а також на півдні материкової України, погіршилася екологічна ситуація. Металеві предмети за ніч покрилися іржею, у людей з'явилася алергія і висип.

14 вересня в Армянську запровадили режим надзвичайної ситуації, а 23 вересня його скасували. Дітей з міста евакуювали до кримських санаторіїв. Українська влада також заявила про готовність прийняти дітей з Армянська.

"Голова" Криму Сергій Аксенов заявив, що завод «Кримський титан» має компенсувати витрати, яких зазнало місто у результаті надзвичайної ситуації. Прокуратура АРК порушила справу у зв'язку із забрудненням повітря в Армянську.

11 жовтня жителі Армянська повідомили про нові викиди токсичних речовин у повітря.

 

Джерело: РИА Новости, ТАСС, "Настоящее время"

QHA