КИЇВ (QHA) -

Аналогове телебачення зберегли на кордоні з Росією, з окупованим Кримом і в зоні проведення операції Об'єднаних сил (ООС). Про це повідомив член Нацради України з телерадіомовлення Сергій Костинський у своєму Facebook.

— Українське аналогове телебачення збережено на кордоні з державою-агресором, на кордоні з окупованим Кримом і в місцях проведення ООС. 31 серпня на всій території України припинено використання аналогової технології передачі телевізійного сигналу на користь цифрового, супутникового і кабельного телебачення, — написав він.

За словами Костинського, аналогове телебачення збережено в Луганській і Донецькій областях, на півдні Херсонської області, на півночі Харківської, Чернігівської і Сумської областей.

Він зазначив, що також збережено аналогову трансляцію програм UA: Суспільне мовлення, а також місцевих телеканалів, які ще не отримали цифрових ліцензій.

— Пропозиції щодо збереження аналогового телебачення на окремих територіях, які знаходяться під тиском аналогового телебачення держави-агресора, а також збереження аналогового сигналу Суспільного мовлення і місцевих мовників подано до Кабінету міністрів України.

QHA повідомляло, що вісім радіостанцій з материкової України отримали дозвіл на тимчасове мовлення на півдні Херсонщини і адмінмежі з окупованим Кримом. На північ Криму в FM-діапазоні мовитимуть три з восьми радіостанцій — Радіо Hayat, Армія FM і Радіо НВ.

Пізніше дозвіл мовлення на окуповані території Донбасу і окупований Крим видали ще п'яти українським ЗМІ, серед яких Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA: Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область і Донецька область), телеканал «Прямий» (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область), Країна ЧС (Донецька область).

QHA