КИЇВ (QHA) -

Завдяки несподівано теплому початку квітня пляжний сезон у Києві вже розпочався, щоправда, неофіційно. Поки кияни насолоджуються відпочинком, у КП «Плесо» кипить робота з підготовки пляжів для відпочивальників. Цього року у столиці працюватиме 11 пляжів. Зараз комунальники зрізують сухі гілки на деревах, прибирають сміття, ремонтують роздягальні, душові кабіни, питні фонтанчики та встановлюють сучасні модульні туалети.

— Вперше на столичних пляжах з'являться крісла-амфібії для людей з обмеженими можливостями. За допомогою таких крісел вони зможуть заходити в воду і купатися. Ми поки що єдині в Україні, хто вирішив використовувати такі пристрої, — повідомив директор КП «Плесо» Денис Пікалов.

Перед початком сезону також проводять перевірку якості води. Завдяки новим технологіям — препаратам Colilert-18 і 24, бактеріологічний аналіз води можна провести за 18 годин. Раніше така процедура займала від 3 до 5 днів.

Обстежують перед початком сезону і дно акваторії. Як працюють водолази, кореспондентам QHA продемонстрували на пляжі «Пуща-Водиця», що у Святошинському районі.

— Цього року ми вперше використовуємо сучасний гідролокатор (ехолот). Спочатку з його допомогою ми досліджуємо озеро чи річку, отримуємо повну карту, на якій видно дно, а далі працюють водолази. Вони досліджують сторонні предмети, визначають, що це і як краще підняти на поверхню, — розповів начальник спеціалізованої водолазної служби КП «Плесо» Леонід Кондратенко.

Найчастіше на дні знаходять автомобільні шини, рибальські снасті, пляшки і гілки. Робота водолаза може зайняти як кілька годин, так і цілий день.

— Важко ходити, коли на дні багато мулу. Відчуваєш себе в такий невагомості, як на Марсі. А взагалі сміття тут небагато, гілки, пляшки пластикові, — ділиться водолаз Руслан Кучер.

У найближчому майбутньому на пляжах захистять зони для купання, виставлять буйки і встановлять систему розпізнавальних прапорів. На пляжах встановлять 22 рятувальні вишки. Одна з них — на пляжі «Венеція» у Дніпровському районі — буде точною копією вишки у Лос-Анджелесі. Стежити за порядком у зонах відпочинку будуть більш ста рятувальників, повідомляють у КП «Плесо».

— У нас вже розпочався набір в команду рятувальників. Юнаки і дівчата повинні не тільки вміти добре плавати, але і швидко реагувати на будь-яку непередбачену ситуацію. Вони пройдуть спеціальний курс підготовки, практично як рятувальники у Нью-Йорку і Австралії, — розповідає Денис Пікалов.

На пляжах також планують провести ряд заходів, щоб урізноманітнити дозвілля відпочивальників. Працюватиме літня школа дитячого плавання, а всі бажаючі зможуть спробувати себе в ролі рятувальників на лайфгард-фестивалі.

QHA