МОСКВА (QHA) -

До протестів через пенсійну реформу, зокрема, підвищення пенсійного віку, готові 53% опитаних громадян Росії. Про це повідомляється на сайті «Левада-центру».

Так, 53% опитаних заявили, що готові особисто приєднатися до протестів через підвищення пенсійного віку в країні. При цьому 42% опитаних відзначили, що не готові протестувати у своїх населених пунктах. Тільки 5% респондентів не змогли відповісти на запитання.

Слід зазначити, у липні тільки 37% росіян готові були вийти на вулиці через пенсійну реформу, тоді як 53% заявили про свою неготовність до цього.

Опитування проводилося з 23 – 30 серпня. У ньому брали участь 1600 чоловік у віці від 18 років у 136 населених пунктах РФ.

QHA повідомляло, що у Сімферополі заборонили проводити мітинг проти пенсійної реформи, який призначили на 2 вересня.

Раніше сотні людей у Красноярську (Росія) вийшли на мітинг проти пенсійної реформи. Активісти вимагали від влади створити нові робочі місця, перш ніж підвищити пенсійний вік. Мітинги проходили і в інших містах РФ.

Президент РФ Володимир Путін запропонував пом'якшити пенсійну реформу після того, як в РФ і на території анексованого Криму прокотилися масові протести. Путін запропонував знизити передбачений законопроектом вік виходу жінок на пенсію з 63 до 60 років. При цьому, саме партія «Єдина Росія» раніше виступала за те, щоб підвищити пенсійний вік до 65 років для чоловіків і до 64 — для жінок.

QHA