ХЕРСОН (QHA) -

Хімічні викиди в районі Армянська могло спровокувати використання солоної води у технологічному процесі на заводі "Кримський титан", заявив глава Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

За його словами, йдеться про порушення технологічного режиму заводу.

— Ми впевнені на 90%, що йдеться про порушення технологічного режиму самого заводу. Це пов'язано з тим, що воду, яку він брав для технологічного процесу, брав зі свердловин, і, за поки що непідтвердженою інформацією, з цих свердловин пішла солона вода.

Він також зазначив, що фахівці не бачать динаміки із зупинки заводу.

— Викиди як були, так і тривають. Динаміки щодо їхнього зменшення немає.

Відзначимо, в самому анексованому Криму вважають, що кислотні викиди в Армянську відбулися через те, що біля заводу «Кримський титан» знаходиться кислотне озеро, яке накрило випарами територію площею 27 кілометрів.

Так, колишній «помічник першого віце-прем'єра Криму» Володимир Гарначук розмістив відео, на якому зафіксовано, що кислотонакопичувач заводу — це не промислова ємність, а озеро площею 1 квадратний кілометр.

У зв'язку з екологічною катастрофою, з Армянська евакуювали дітей. А лідер маріонеткового уряду Сергій Аксенов повідомив, що влада на два тижні призупинила виробництво на заводі «Кримський титан».

Джерело: Новое время

QHA