СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

"Судове засідання" щодо обрання запобіжного заходу для українських полонених моряків, яке має відбутися у "Київському районному суді" Сімферополя, сьогодні, 27 листопада, перенесли на 14:00.

Про це повідомив у Facebook активіст кримськотатарського національного руху Риза Асанов.

За його словами, під будівлею "суду" зібралися кримськотатарські активісти, їх "обліпили" російські пропагандистські телеканали.

 

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял також підтвердив, що до "суду" прибула низка російських пропагандистів.

— Вони вже готові розповісти усьому світу "правду" про страшних бандерівців, — зазначив Джелял.

 

Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедля додав, що "НТВ теж в очікуванні суду над моряками".

 

Юрист Ліля Гемеджи розповіла "Крым.Реалии", що захищати українських моряків на "судах" будуть близько восьми кримських адвокатів

— Від учора відбувається підписання угод про надання допомоги родичами затриманих громадян України та адвокатами, які знаходяться в Криму. Частина угод між адвокатами і родичами затриманих вже підписана.

 

Як повідомляла український омбудсмен Людмила Денісова, "суд" у справі українських полонених моряків був призначений на 9:00 27 листопада.

За її словами, вранці моряків доставили з Керчі до Сімферополя.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав співвітчизників прийти на цей "суд".

У ФСБ заявили, що допитали українських полонених моряків. Відео "допиту" оприлюднило російське інформагентство ТАСС. На відео зафіксовано, що українці нібито визнали "факт порушення кордону Росії". У ВМС додали, що українські моряки давали неправдиві свідчення, на них вчинявся тиск.

 

Джерело: Крым.Реалии

QHA