РІВНЕ (QHA) -

Напередодні Дня захисника України у місті Дубно на Рівненщині відкрили та освятили пам’ятник Степану Бандері. У церемонії відкриття взяли участь представники місцевої влади, священнослужителі, військові, представники громадських організацій та жителі містечка. Окрім цього був присутній ветеран УПА Василь Єфимчук.

Довго обирали місце, де має стояти пам’ятник. Зрештою зупинилися на сквері біля міської ради. 

Тим часом у Рівному в березні цього року на перехресті вулиць Чорновола та Стеана Бандери активісти встановили наріжний камінь. Планується, що камінь стоятиме доти, доки провіднику українських націоналістів не спорудять пам’ятник. Як розповідав представник Спілки учасників бойових дій та учасників АТО Сергій Пандрак, кам’яну брилу надало одне з підприємств. Пам’ятник, який замінить наріжний камінь, буде виготовлятися за кошти громади за підтримки обласної та міської влади.

В останні роки у Рівному неодноразово вчинялися напади на меморіали. Вандали понівечили плиту над гуртожитком медколеджу, розбили стелу на перехресті вулиць Чорновола — Степана Бандери. Крім того, були знищені інші пам’ятки. Як повідомляло QHA, у різних районах міста були пошкоджені меморіальні дошки лідерам українських націоналістів, також підірвали козацький хрест покійному Сашку Білому. Справи розслідувала місцева поліція. Активісти ж сподівалися, що напади припиняться. Однак місяць тому невідомий облив червоною фарбою наріжний камінь Степану Бандері та зірвав з флагштоку прапор. Це зафіксувала камера спостереження. Рівняни вимагали, щоб на безчинство звертали увагу правоохоронці та СБУ. У Рівному оголосили грошову винагороду за інформацію про вандала.

ФОТО: Олександр Дехтярчук

QHA