КИЇВ (QHA) -

Дії окупаційних властей Криму призведуть до засолення грунтів і техногенних катастроф на півострові. Про це повідомив заступник глави Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Юрій Гримчак.

Він зазначив, що Україна не може оцінити збиток на окупованих територіях, оскільки не має доступу до них.

— Відсутність води і неправильні дії окупаційної влади з підйому артезіанської води призведуть до засолення грунтів і техногенних катастроф, що і сталося. Степовий Крим практично став безводний. З приводу постраждалих на кримських територіях, то ми не маємо доступу до них, не можемо оцінити збиток за фактом.

Заступник Міністра підкреслив, що на відновлення анексованого Криму підуть довгі роки.

— У 1954 році, коли півострів приєднали до України, він був напівпустелею, там був суцільний солончак, на якому нічого не росло. Після будівництва Північно-Кримського каналу вода пішла на півострів, що й дало можливість займатися там сільськогосподарською діяльністю. Але для цього знадобилося 10 років. Стільки часу солончаки вимивали прісною водою. Сіль пішла донизу, і земля стала придатною для використання.

Після відключення Криму від водопостачання після окупації, на півострові почали бурити додаткові артезіанські свердловини, у зв'язку з чим сіль знову піднялася на поверхню.

— Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками і відновлювати все те, що стало вмирати, як після катастрофи в Армянську. Одне тільки — виставимо рахунок Росії.

QHA повідомляло, що РФ маніпулює хімвикидами в Армянську. Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Росія намагається використовувати хімічні викиди в Армянську в окупованому Криму не в контексті міжнародного права, а в гуманітарному контексті. У зв'язку з цим, МЗС підготувало проект звернення до міжнародної Організації із заборони хімічної зброї через викиди на «Кримському титані». Він підкреслив, що Україна не дозволить РФ використовувати це питання у контексті маніпуляцій з подачею води.

Джерело: УНІАН

QHA