ВІННИЦЯ (QHA) -

41-річна мешканка села Лозівка ​​Козятинського району Світлана Шевчук — найменша жінка в Україні. Журналісти назвали її «Дюймовочкою» за 79-сантиметровий зріст і вагу близько 30 кілограмів. Але силі духу цієї "крихітки" можуть позаздрити і чоловіки. Журналіст, радник голови Козятинської райдержадміністрації, блогер, активний користувач соцмереж все це про ту, хто ні дня з народження не може прожити без сторонньої допомоги.

Життя як насолода

Здавалося, жорстока доля зробила все, щоб Світлана почувалася нещасною жінкою. Важкі пологи матері привели до ускладнень здоров'я дівчинки і подальших проблем у розвитку. За словами мами Світлани, Надії Іванівни, маленькою вона весь час плакала, потім скаржилася на постійний біль у ручках і ніжках і... зовсім не росла.

Руки і ноги у Світлани так і залишилися як у немовляти. Але що стосується розуму і наполегливості  не кожен дорослий з нею зрівняється! У три роки вона вже читала дитячі книжки, а в шість  газети. Причому як українською, так і російською мовами. Підросла і захопилася кросвордами. Загальна ерудиція дозволяє їй легко спілкуватися на будь-які теми. Щоправда, у Світлани є проблеми з вимовою, але вона активно користується інтернетом, завела сторінки у соцмережах. Кількість друзів на її сторінках в Однокласниках, Facebook, Twitter, ВКонтакте вже перевалило за чотири тисячі  люди підтримують Світлану і радіють її успіхам.

І хоч уже більше 40 років Світлана тільки лежить на спині або на боці  ходити і сидіти вона не в змозі  але навчилася самостійно їсти, розчісуватися і вмиватися. Активно користується мобільним телефоном. Зачитується любовними романами і детективами.

Інша, слабша людина на її місці здалася б, але не Світлана. Титул «Найменшої жінки країни» від Національного реєстру рекордів України дав їй поштовх до подальшого самовдосконалення і включення в активне громадське життя.

«Дюймовочка» з Вінницької області стала радником голови Козятинської райдержадміністрації Олега Оркуші та його ж консультанткою на громадських засадах як депутата райради.

Світлана навіть відвідала свою першу сесію в райраді та особисто в руки отримала посвідчення радника і консультанта зі зв'язків з громадськістю. Її перше робоче завдання на посаді висвітлювати у соцмережах діяльність Козятинської РДА та її керівника.

Розумію цінність життя і впевнена, що багато хто з нас самі себе обмежують. Інтернет дає багато можливостей пізнавати світ і людей, здійснювати мрії. Те, що нам дав Господь  життя  найважливіший дар, який ми отримали від народження разом із місією. Впевнена, що моя місія принести в цей світ добро і розуміння того, що від нас самих залежить, ким ми будемо і що подаруємо цьому світу,  запевняє Світлана.

Одну свою мрію вона днями здійснила отримала диплом журналіста, успішно закінчивши дистанційні курси при Інституті масової комунікації в Києві. І зараз Світлана журналіст всеукраїнського журналу «Український волонтер».

Краса в душі

Як і кожна жінка, Світлана любить модний одяг і косметику. Сама наносить на обличчя рум'яна і помаду. І прикрашає зап'ястя власноруч сплетеними з бісеру браслетами. Маленька красуня вчить оточуючих не втрачати віри і досягати вершин.

Інвалідність для цієї мужньої жінки не стала вироком. Поки хтось скиглить, не може заробити на хліб з маслом, маючи здоров'я і фізичну силу, ця леді самостійно освоює науки, веде активний спосіб життя, доводячи необмежені можливості людини. Головне  змінити свідомість і вірити у власну щасливу зірку. Сила волі  цей ресурс невичерпний. Організм людини невтомний, «втомлюється» лише бажання діяти, адже людина не відчуватиме виснаження так гостро, поки не занепаде духом. Пишаюся тим, що ця унікальна жінка народилася саме на Козятинщині. Її силі і красі духу нам треба вчитися,  переконаний парламентар від цього округу Петро Юрчишин.

Ще одна мрія Світлани подорожі. Вона зізнається, що хотіла б на власні очі побачити красу європейських міст, яку вже оцінила в інтернеті. Жінка вірить, що і ця її мрія з часом здійсниться адже якщо є мета і бажання, в житті немає нічого неможливого!

ФОТО надані Світланою Шевчук

QHA