КИЇВ (QHA) -

На Закарпатті щорічно документують близько 100 звернень на рік щодо порушення прав ромів, заявила заступник голови міжвідомчої групи з координації та реалізації циганської стратегії при Кабінеті міністрів України Зола Кондур.

За її словами, роми, як правило, уникають звернення до правоохоронних органів у разі порушення своїх прав.

— У нас за півроку фіксується близько 50 звернень. А за рік — близько 100. Ми фіксуємо випадки дискримінації циган. Це дискримінація у доступі до освіти або до соціальних послуг, або дискримінація під час оформлення документів. Ми готуємо аналітичний звіт, в якому спробуємо порахувати випадки порушення прав ромів за останні півроку, — розповіла Кондур.

Тим часом, у МЗС України прокоментували нещодавнє вбивство у Львівській області етнічного рома. Дипломати висловили надію, що правоохоронні органи не залишать безкарними організаторів злочину.

— Встановлення істини і притягнення до відповідальності винних у скоєнні злочинів — те, чого гостро потребує українське суспільство, — йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства.

У МЗС сподіваються, що останній напад на представників ромської громади має стати предметом негайного розгляду на засіданні Міністерства культури України і Секретаріату Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство циганської національної меншини.

QHA повідомляло, що київська поліція приступила до розслідування двох кримінальних справ щодо активістів, які розгромили табір ромів на Лисій горі у Києві, йдеться у повідомленні правоохоронців.

Кримінальне провадження порушено за статтею 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або ставлення до релігії) і частини 2 статті 296 (хуліганство).

Джерело: МЗС, РБК

QHA