СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму 28 червня завершився розпочатий днем ​​раніше допит в якості свідка у справі Ахтема Чийгоза колишнього заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, глави «комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим» Заура Смирнова.

Джерело повідомляє, що всю відповідальність за проведення мітингу 26 лютого 2014 року біля будинку Верховної Ради Криму пособник окупантів Смирнов поклав на главу Меджлісу Рефата Чубарова.

За словами свідка, Чубаров організував мітинг одноосібно, без голосування членів Меджлісу, сказавши, що «сесію не можна допускати, тому що вона носить антидержавний характер». Смирнов заявив, що Чубаров при цьому посилався на думку представників посольства США, з якими він був на постійному зв'язку, так як там тоді працювала його донька.

— Він отримував звідти директиви, які озвучував, представляючи їх як отримані від прихильників демократії. На засіданні Меджлісу 25 лютого він озвучував проведення мітингу як даність. Тобто ситуація управлялася явно ззовні, тому Чубаров був інструментом створення заворушень і кровопролиття, — заявив Смирнов.

Під час мітингу, за словами Смирнова, він разом із Чубаровим знаходився всередині будівлі Верховної Ради. Коли стало ясно, що сесія не відбудеться, вони вийшли на ґанок, де Чубаров оголосив про це і попросив всіх розійтися. Про роль Ахтема Чийгоза у подіях 26 лютого свідок не зміг сказати нічого.

Раніше один із основних свідків звинувачення у справі Чийгоза Енвер Арпатли під час допиту підтвердив, що функції організації масових заходів 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради АРК були покладені на Заура Смирнова, що в корені спростувало звинувачення щодо Ахтема Чийгоза за сфабрикованою справою.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради АРК проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується в СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA