КИЇВ (QHA) -

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відкрили кримінальне провадження і проводять досудове розслідування про можливе декларування недостовірної інформації депутатом Верховної Ради від фракції «Опозиційний блок» Олександром Вілкулом. Про це повідомляється у рішенні Солом'янського районного суду Києва.

За даними НАБУ, нардеп у 2015 — 2016 рр. користувався будинком площею близько 379 квадратних метрів і ще двома земельними ділянками у Козині (Київська область), які нібито належать його тещі Марії Кондратюк, яку не зареєстровано у Козині. Вона є засновником криворізького ТОВ «Редакція газети «Пульс Новини, факти, коментарі» і отримує доходи від ТОВ «Метінвест Холдинг».

При цьому, наголошується, що цю нерухомість сумою у 900 тисяч доларів у грудні 2006 року передали в іпотеку Альфа-Банку.

Згідно з цією інформацією, немає підтвердження того, що Кондратюк мешкає у цьому будинку.

Вілкул вказував у декларації за 2015 — 2016 рр. майно у Дніпрі та Кривому Розі. Він вказав, що у Києві користувався тільки номером площею 25,8 квадратних метрів у готелі «Національний».

НАБУ заявляє, що нардеп міг проживати в будинку в Козині та не декларувати його.

Детективи запросили в суду доступ до документів Альфа-Банку в зв'язку з іпотекою цього приміщення. Суд задовольнив клопотання НАБУ.

У декларації за 2017 рік Вілкул не вказав низку нерухомості, однак вказав квартиру тещі у Києві, яку він нібито орендує.

QHA повідомляло, що детективи НАБУ проводять розслідування можливого незаконного збагачення депутата Верховної Ради Сергія Лещенка. У 2016 році Лещенко отримав 7,5 млн гривень доходу, законність отримання якого не підтверджується доказами. За ці кошти депутат придбав квартиру в Києві.

Джерело: Слово і Діло

QHA