СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Начальника СІЗО у Роздольному (окупований Крим) Валерія Ткаченка примусили написати заяву на українського активіста Володимира Балуха, щоб порушити проти нього ще одну кримінальну справу. Про це повідомив адвокат Балуха Дмитро Дінзе у відеозверненні, розміщеному на сторінці активіста Українського культурного центру в Криму Михайла Батрака у Facebook.

— Найцікавіше у всьому цьому, що потерпілий (Валерій Ткаченко) не виявляв ніякої активності у справі, його ця кримінальна справа взагалі не цікавила. Йому наказали написати рапорт і скласти усі документи для порушення цієї кримінальної справи. Він особисто матеріальних і моральних претензій не має. Виходить, що відділ поліції Роздольненського району був зацікавлений у черговій кримінальній справі щодо Балуха, — зазначив Дінзе.

Адвокат заявив, що це політично мотивоване рішення з боку «правоохоронних органів».

— Наскільки я розумію, у Балуха тут конфлікт з усіма співробітниками поліції, він не влаштовує їх тут і як громадянин України, і як принципова людина, яка вважає, що Крим був захоплений російською стороною. Балух не приховує свою політичну позицію, відповідно, співробітники поліції вважають його прихильником «Правого сектора», звинувачують в екстремістських поглядах. Але обставини не підтвердилися, а злість і гнів стосовно нього залишилися і виплеснулися у цій кримінальній справі.

QHA повідомляло, що Володимир Балух відмовився припиняти голодування.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду. 19 березня українця перевели в одиночну камеру СІЗО.

Раніше Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA