СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Так званий «комітет парламенту Криму з культури і питань охорони культурної спадщини» має намір перейменувати Кримську республіканську наукову бібліотеку імені Івана Франка.

Про це на засіданні «Комітету» повідомив підконтрольний Кремлю заступник голови «парламенту» Криму Володимир Кличников.

Так, бібліотеці хочуть присвоїти ім'я російського публіциста, культуролога Миколи Данилевського. Перейменування нібито приурочать до 200-річчя від дня його народження.

Підконтрольний Кремлю уряд також хоче присвоїти прізвище російського діяча деяким вулицям і площам населених пунктів анексованого півострова.

 

Відзначимо, наукову бібліотеку в Сімферополі відкрили 7 листопада 1921 року. Її засновником є ​​купець Берг.

На честь українського письменника, поета, вченого Івана Франка бібліотеку назвали у 1956 році, до сторіччя з дня його народження.

 

Раніше повідомлялося, що більше 15 співробітників Кримськотатарського музично-драматичного театру написали заяви про залишення посад після наказу про звільнення директора і художнього керівника театру Біляла Білялова.

Звільнилися ті, хто не згодний з тим, що новим директором театру призначили колишнього завгоспа Меджиде Мельгазієву. Серед звільнених — головний режисер театру, а також найяскравіші актори і солісти, багато хто з них пропрацювали у театрі 30 років.

 

QHA писало, що від літературно-меморіального комплексу Лесі Українки, який розташовувався на другому поверсі старовинного ялтинського маєтку, залишилися тільки два столики з фотографіями і особистими речами поетеси. Музей нібито закрили на "реставрацію", проте ніяких ремонтних робіт у ньому не проводиться.
 

 

Джерело: Крыминформ

QHA