КИЇВ (QHA) -

Напередодні відкриття Чемпіонату світу з футболу в Росії активісти вийшли до Посольства Росії у Києві, щоб приєднатися до всесвітньої акції солідарності з Олегом Сенцовим.

Мета акції — привернути увагу до Сенцова і понад 60 українських політв'язнів, яких незаконно утримують в російських в'язницях.

— Сьогодні в усьому світі проводять акції українських громад за звільнення Олега Сенцова та інших політв'язнів: і в Північній Америці, і закінчуючи Австралією. Ми вимагаємо від західних політиків чинити на Росію тиск, не піддаватися ні на її шантаж, ні на вмовляння. Щоб кожен розумів, що той, хто сідає за один стіл перемовин з державою-терористом теж стає співучасником тих злочинів, які вона здійснює вже сьогодні, — пояснив кореспонденту QHA Сергій Кузан, представник організації "Вільні люди".

14 червня в Росії розпочинається Чемпіонат світу з футболу, який міжнародна громадськість закликає бойкотувати.

— Я прийшов сьогодні з вимогою звільнити Олега та інших політв'язнів, які зараз знаходяться у Московії в тюрмах як політичні в'язні. Сподіваюся, ця акція приверне увагу засобів масової інформації. На жаль, у нас зараз немає ніякої можливості вплинути на тих, хто сидить у Кремлі, — сказав кореспонденту QHA учасник акції Олександр.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Центральний районний суд окупованого Сімферополя вже вдруге переносить оголошення вироку фігурантам так званої «справи 26 лютого».

Раніше QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ Латвії вимагає від Росії негайно звільнити Сенцова.

QHA