МАГНІТОГОРСЬК (QHA) -

Український політв'язень Станіслав Клих перебуває в Обласній психіатричній тюремній лікарні Магнітогорська (РФ), повідомила на своїй сторінці у Facebook російська правозахисниця Тетяна Щур.

За її словами, Клих знаходиться під впливом заспокійливих препаратів. Сам в'язень Кремля сказав, що йому роблять "якісь щеплення". Українець поскаржився, що наглядачі забирають у нього листи від мами, ледь давши йому прочитати їх.

Клиха також рідко виводять на прогулянки. Змучений у катівнях російських в'язниць, з порушеною психікою, він просить передати йому список дитячої пригодницької літератури.

— Ясно, що необхідно: по-перше — об'єктивне обстеження незалежними фахівцями. По-друге — допустити до нього Уповноваженого з прав людини від України і психіатра міжнародного рівня. І головне — негайно відправити його додому, — написала правозахисниця.

Нагадаємо, раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Російської Федерації Тетяни Москалькової з проханням посприяти проведенню незалежного медичного обстеження незаконно засудженого в РФ Клиха.

Раніше один з обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова» Геннадій Афанасьєв заявив, що українського політв'язня Станіслава Клиха катували у Чечні.

Відзначимо, Верховний суд Чечні 26 травня 2016 року засудив Клиха до 20 років ув'язнення. Спецслужби його схопили в російському місті Орел, куди Клиха заманила дівчина, і змусили «зізнатися» у тому, що він нібито воював на боці повстанців у Чечні та бачив там Арсенія Яценюка.

QHA