КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України Ірина Геращенко отримала повістку на допит у Генеральній прокуратурі у справі про угоди про присутність на території України Чорноморського флоту РФ. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Геращенко стверджує, що готова співпрацювати зі слідством і дати всі необхідні свідчення у рамках розслідування ГПУ.

— Мені теж прислали чергову повістку у справі ратифікації угоди про Чорноморський Флот РФ і я тому рада, дай Бог, щоб слідство встановило всі нюанси цієї ганебної справи. Розповім все, що згадаю про той ганебний засіданні ВР і зраду України, яку ми, тодішня опозиція, намагалися щосили зупинити.

Депутат зазначила, що саме ці угоди надалі створили фундамент для російської окупації Криму.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 2 березня обвинувальний акт стосовно начальника берегових військ Чорноморського флоту Російської Федерації генерала-майора Олександра Острикова був переданий до суду для заочного засудження. У ГПУ постановили, що генерал-майор за допомогою своїх підлеглих з Чорноморського флоту організовував блокування і захоплення військових частин Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України на території Криму, а також схиляв військовослужбовців ЗСУ до вчинення державної зради, що сприяло тимчасовій окупації півострова. За сукупністю скоєних особливо тяжких злочинів Острикову загрожує довічне ув'язнення.

 

QHA