КИЇВ (QHA) -

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на засіданні парламенту від імені народних депутатів закликала українського активіста Володимира Балуха, незаконно засудженого в окупованому Криму, припинити голодування.

Вона зазначила, що серед людей, звільнення яких вимагає Україна, є і Балух.

— Дозвольте звернутися до нього від усіх нас (депутатів Ради — ред.) з проханням припинити голодування. Балух дійсно потрібен і своїй сім'ї, і Україні, — сказала вона.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Світлана Заліщук у своєму виступі також зазначила, що правозахисники вкрай стурбовані тим, що Володимир Балух "знаходиться на межі смерті через те, що близько двох тижнів тому оголосив голодування".

— На сьогодні його просять зупинити цю акцію, але він не здається, незважаючи на провокації з боку працівників російської в'язниці, які постійно приносять йому різну їжу, таким чином, провокуючи його. Але він тримається, — сказала Заліщук.

Нагадаємо, вчора глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що необхідно переконати кримського політв'язня Володимира Балуха припинити голодування.

Чубаров зазначив, що мета голодування Балуха зрозуміла, але про «цинічне поводження окупантів в Криму вже знають у всьому світі».

QHA