БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) відкрила трастовий фонд для забезпечення реабілітацією бійців, які брали участь у антитерористичній операції на Донбасі.

Про це на брифінгу повідомив т.в.о. начальника Центрального військово-медичного управління — начальник медичної служби Збройних сил України Олександр Лабунець, передає Цензор.нет.

НАТО відкрила цільовий фонд з проведення медичної реабілітації військовослужбовців з бюджетом у 2,25 млн євро для закупівлі необхідного сучасного високовартісного медичного обладнання, підготовки українських фахівців з реабілітації, розвитку центрів протезування.

За словами глави військово-медичного управління, з початку АТО за підтримки країн-членів НАТО реабілітацію і лікування за кордоном пройшли 287 українських військовослужбовців. Найчастіше наших військових брали медичні центри Німеччини, Естонії, Болгарії та Литви.

Також Лабунець зазначив, що за підтримки США в Україні вводиться медична інформаційна система «Е-здоров'я», яка дозволяє вести базу даних поранених у зоні АТО бійців і забезпечує для працівників військових і цивільних медичних установ доступ до інформації про кожного з пацієнтів.

Як повідомляло QHA, раніше Патріарх Філарет передав в українські госпіталі ліки для військовослужбовців.

ФОТО: інтернет

QHA