КИЇВ (QHA) -

Військовослужбовцям Національної гвардії дозволили використовувати водомети для розгону натовпу. Відповідне рішення прийняв Кабмін, який затвердив правила застосування та перелік спецзасобів для використання силами Нацгвардії.

Так, їм дозволили використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, кайданки (сітки для зв'язування), службових собак і коней, засоби акустичного і мікрохвильового впливу, гранати і боєприпаси світлошумової і димового дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети (при температурі повітря вище +10 градусів) і бронемашини (без штатного озброєння). Згідно із затвердженими правилами, перед застосуванням спецзасобів військові Нацгвардії зобов'язані не менше 2 разів за допомогою гучномовця попередити про це порушників.

А після застосування спецзасобів нацгвардійці зобов'язані в найкоротші терміни забезпечити надання медичної допомоги потерпілим. Заборонено застосовувати спецзасоби в навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без їх письмової згоди).

Також заборонено: застосовувати сльозогінний газ у натовпі, вдягати кайданки більше ніж на 2 години, бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах і по животу, застосовувати світлошумові пристрої на відстані ближче ніж 2 метри.

Нагадаємо, влітку цього року Нацгвардія відзначила своє 25-річчя.

QHA